راه های کسب درآمد از وبلاگ و سایت خود

راه های کسب درآمد از وبلاگ و سایت خود

 

شاید راه های زیادی برای کسب و کار از طریق وبلاگ و یا سایت موجود باشه ، ولی اصلی ترین راه ها برای شروع کسب و کار از طریق وبلاگ یا سایت این ۶ مورد می باشند. پس با پرشیاس همراه باشید.

۱ – راه اندازی سایت یا وبلاگ!

این کار ممکن است واضح به نظر برسد ولی جالب است که بسیاری از افراد به وبلاگ نویسی رو نمی آورند و از فواید آن استفاده نمی کنند. هیچ توجیهی برای نداشتن وبلاگ وجود ندارد چون این کار بسیار آسان است. اجازه ندهید چیزهایی که نمی دانید شما را عقب نگه دارد، وبلاگ نویسی چیزی است که همه افراد می توانند آن را انجام دهند. همه وبلاگ های شخصی ابتدا کوچک هستند پیش از اینکه به سود آوری وبلاگ فکر کنید کار را شروع کنید.

۲ – اشتراک مطالب!

راه های کسب درآمد از وبلاگ و سایت خود

ممکن است شما یک وبلاگ عالی داشته باشید و به نظر شما تمام قسمت های آن بسیار خوب باشد ولی مشکل اینجاست که هیچ فردی وبلاگ شما را نمی خواند. یکی از آسان ترین راه های معرفی وبلاگ خود به دیگران اشتراک مطالب آن در شبکه های اجتماعی است. اگر دوستان شما آن را لایک کنند دوستان آن ها هم مطلب را خواهند دید و کم کم مخاطبان شما زیاد می شوند. علاوه بر این شما باید به وبلاگ های دیگر که مطالب مشابه شما ایجاد می کنند توجه کنید و برای آن مطالب نظر بنویسید و در بحث ها مشارکت کنید.

۳ – روش های سئو!

راه های کسب درآمد از وبلاگ و سایت خود

دنیای سئو برای بسیاری از افراد ناشناخته است ولی اگر می خواهید مطالبتان در جستجوی گوگل نمایش داده شود باید آن را یاد بگیرید. لازم نیست که در سئو حرفه ای شوید ولی باید اصول آن رابشناسید. آشنایی با سئو زمان کمی از شما می گیرد ولی اگر می خواهید از وبلاگ خود کسب درآمد کنید ارزش زمان صرف شده را دارد.

۴ – تبلیغات در سایت یا وبلاگ!

راه های کسب درآمد از وبلاگ و سایت خود

زمانی که وبلاگتان آماده شد و تعداد بازدید کنندگان آن به حد قابل قبولی رسید زمان این است که فضاهای خالی در آن را برای تبلیغ قرار دهد و از این راه کسب در آمد کنید. سرویس های تبلیغاتی زیادی برای این کار وجود دارند. اگر بازدید کنندگان شما افزایش یافت، می توانید با سایت های دیگر برای تبادل تبلیغات و کسب درآمد بیشتر همکاری کنید.

۵ – فعالیت در موضوعات مختلف!

بر اساس اینکه وبلاگ شما در چه زمینه ای فعالیت می کند می توانید یک شاخه جدا برای درآمد ایجاد کنید. عکاس ها و نویسندگان می توانند کارهای خود را در وبلاگ شما نمایش دهند. شما همچنین می توانید محصولات مرتبط با موضوع را در وبلاگتان بفروشید. علاوه بر محصول جلسه ها و سمینارهای تخصصی هم می تواند یک راه خوب کسب درآمد باشد.

۶ – کسب درآمد واقعی!

راه های کسب درآمد از وبلاگ و سایت خود

وقتی به موفقیت نسبی در وبلاگ خود دست پیدا کردید باید به دنبال اداره آن به شکل یک کسب و کار باشید. این کار شامل بهبود دائم وبلاگ و گسترش کسب و کار می باشد که با چالش های خاص خودش همراه است.

وقتی وبلاگ شما به سطحی از رشد رسید نگهداری آن هم دشوار می شود و شما برای این کار نیاز به کمک خواهید داشت. این به معنی این نیست که شما دیگر کنترل مطالب را نخواهید داشت ولی به فردی دیگر برای انتشار و نظم دادن به کار نیاز خواهید داشت. دنیای وبلاگ می تواند مانند صدف باشد و شما می توانید با کمی کمک حرفه ای از آن مروارید استخراج کنید.

منبع: پرشیاس ( در صورت کپی از مطالب ، لطفا منبع را ذکر کنید )

 

تجربه شما ؟

در صورتی که نکات دیگری در این زمینه مد نظر شماست ، آنها را با ما در میان بگذارید.

 

 

علی

علی هستم. کارشناس ارشد حسابداری.... علاقه مند به فناوری ، طراحی وب و گرافیک! امیدوارم برای توسعه در این زمینه ها بتونم کمکتان کنم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *