ساده ترین راه ها برای داشتن خانواده شاد!

ساده ترین راه ها برای داشتن خانواده شاد!

 

آیا خانواده شما ، خانواده ای شاد می باشد؟ اینطور نیست؟! نگران نباشید. با این راه ها شما می توانید صمیمیت و شاد بودن را در خانواده خود داشته باشید. پس با پرشیاس همراه باشید.

۱ – لذت از بودن در کنار خانواده!

ساده ترین راه ها برای داشتن خانواده شاد!

یکی از رازهای خانواده موفق این است که آن ها با رفتارشان همدیگر را شاد می کنند، والدین وقتی کودکانشان به منزل می آیند از دیدن آن ها خوشحال می شوند و کودکان هم به همین ترتیب علاقه مند به دیدار پدر و مادر هستند.

۲ – خاطرات روزمره را برای هم تعریف می کنند!

زمانی که کودکان به منزل می آیند از آن ها بپرسید در مدرسه چه گذشته است و در مقابل خودتان هم داستانی برای آن ها داشته باشید. حتی اگر داستان هم کوچک باشد، چیزی برای صحبت کردن با فرزندانتان داشته باشید.

۳ – پدر و مادر در اولویت قرار دارد!

یک نمونه واقعی از دوست داشتن برای فرزاندانتان باشید. بعضی خانواده ها فرزندان را اول قرار می دهند و چون کودکان بالاخره یک روز بزرگ شده و از خانه می روند کار درستی نیست. با این کار فشار زیادی روی کودکان قرار داده می شود و ممکن است برای خانواده مشکلاتی پیش بیاید.

۴ – خانواده با هم غذا می خورند!

ساده ترین راه ها برای داشتن خانواده شاد!

رابطه بین خانواده هایی که در کنار هم غذا می خورند بهتر و قوی تر است. به طور متوسط صرف چهار وعده شام با حضور همه افراد خانواده پیشنهاد می شود.

۵ – قرار دادن خانواده به عنوان اولویت!

در خانواده های شاد جایگاه خانواده پیش از دوستان است به یاد داشته باشید که کودکان نیاز به تفریح دارند و در هنگام نگهداری از آن ها این نکته نباید فراموش شود. اگر فضای خانه خسته کننده باشد کودکان به دنبال بازی با دوستانشان می روند. در کنار دوستان بودن مهم است ولی نباید جای خانواده را بگیرد.

۶ – فعالیت های پس از مدرسه کودکان!

امروزه کودکان پس از مدرسه به فعالیت های دیگر می پردازند و مادر خانواده بیشتر در نقش راننده عمل می کند. این کودکان کمتر در منزل هستند و معمولا این رویه یک خانواده خوب نیست. فعالیت های فوق برنامه را در خانه و به صورت دسته جمعی انجام دهید.

۷ – سرگرمی های دست جمعی!

ساده ترین راه ها برای داشتن خانواده شاد!

یک فعالیت خانوادگی مشخص که شب ها به صورت دسته جمعی به آن بپردازید مشخص کنید. برای کودکان هم خواندن داستان قبل از خواب توصیه می شود.

۸ – آیین ها و مراسم خاص!

خانواده های شاد نیاز به آیین هایی دارند که برای آن ها استرس زا نباشد. این آیین می تواند خاص خانواده باشد مانند شب پیتزا یا یک صبحانه خاص در جمعه ها. این آیین ها با هر بار تکرار خانواده را به هم نزدیک تر می کنند. آیین ها باید انعطاف پذیر باشند.

۹ – با احترام صحبت کردن!

کودکان به دنبال ثبات هستند و باید در محیط خانه آرامش وجود داشته باشد. برای کودکان خود قانون وضع کنید و روی آن ها تاکید کنید ولی فریاد نزنید. همیشه بر خودتان مسلط باشید.

۱۰ – دعوا نکردن والدین در مقابل دیگر افراد خانواده!

ساده ترین راه ها برای داشتن خانواده شاد!

جر و بحث تا حدودی غیر قابل اجتناب است ولی بهتر است دور از کودکان انجام شود. اگر کودکان دعوای شما را دیدند از آن ها عذر خواهی کنید و بگویید که فقط یک بحث بوده و اکنون همه چیز درس شده است.

۱۱ – کار نکردن بیش از حد والدین!

تنها کار بدون تفریح خانواده را یکنواخت می کنند و کودکان فکر می کنند کم اهمیت هستند و حس عدم اطمینان در آن ها به وجود می آید.

۱۲ – ارتباط بین فرزندان!

فرزندان با هم رقابت می کنند ولی باید به آن ها یادآوری کرد که چقدر خوشبخت هستند که خواهر یا برادر دارند.

۱۳ – شوخی های مخصوص خانواده!

شوخی هایی که فقط بین خانواده باشد رابطه بین افراد را تقویت می کند و فواید بلند مدت دارد.

۱۴ – انعطاف پذیری!

انجام دادن این کار از گفتنش سخت تر است ولی خانواده ها باید قابلیت تغییر و انعطاف را داشته باشند. همه افراد به مرور زمان تغییر می کنند، کودکان بزرگ می شوند و گاهی اوقات والدین از هم جدا شده و یا دوباره ازدواج می کنند.

۱۵ – ارتباط راحت با یکدیگر!

خانواده های موفق با هم ارتباط برقرار می کنند و راه صحبت کردن همه افراد خانواده با هم وجود دارد. آن ها می توانند با خیال راحت با هم گفتگو کنند.

منبع: پرشیاس ( در صورت کپی از مطالب ، لطفا منبع را ذکر کنید )

 

تجربه شما ؟

در صورتی که نکات دیگری در این زمینه مد نظر شماست ، آنها را با ما در میان بگذارید.

 

 

علی

علی هستم. کارشناس ارشد حسابداری.... علاقه مند به فناوری ، طراحی وب و گرافیک! امیدوارم برای توسعه در این زمینه ها بتونم کمکتان کنم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

5 پاسخ

 1. علی گفت:

  سلام
  علی جان متشکرم
  واقعا عالی بود

   
 2. ژاله گفت:

  چقد عالی بود این مقاله.

   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *