نکته های مهم کسب و کار افراد موفق!

نکته های مهم کسب و کار افراد موفق!

 

نکته های زیادی در مورد کسب و کار هست که شنیده نمی شود و افراد موفق به شما نمی گویند. حالا زمان آن رسیده که شما با این موارد آشنا شوید. پس با پرشیاس همراه باشید.

۱ – برای شروع خوب هستید ولی برای برنده شدن نه!

نکته های مهم کسب و کار افراد موفق!

شما باید دائما به فکر بهبود باشید و هر روز برای بهتر شدن تلاش کنید. نباید منتظر بمانید تا زمانی که همه چیز را می دانید شروع به کار کنید، باید همیشه در حال یادگیری باشید و برای رسیدن به آنچه که می خواهید اطلاعات زیادی کسب کنید. توانایی ها و استعدادهایی که هم اکنون دارید در شروع کار به شما کمک می کنند ولی برای موفق شدن باید تلاش کنید بهتر شوید. برای رسیدن به قهرمانی باید آن توانایی که شما را وارد تیم کرده است را بهبود دهید.

۲ – خودتان را در اولویت قرار دهید!

نکته های مهم کسب و کار افراد موفق!

اگر شما نتوانید از خودتان مراقبت کنید چگونه می توانید از دیگری مراقبت کنید و از آن مهم تر اگر نتوانید رهبر خود باشید چگونه می توانید دیگران را مدیریت کنید. شما می بایست فعالیت هایی که به شما کمک می کنند به اهدافتان برسید را در اولویت قرار دهید. وقتی یک کسب و کار را آغاز می کنید شما کارمند نیستید و به عنوان کارفرما باید تصمیم بگیرید که چه کاری انجام شود و مطمئن شوید که به موقع به پایان می رسد. علاوه بر انجام کارهای لازم باید همواره به دنبال پیشرفت و جلو رفتن هم باشید.

۳ – اولین مشتری خودتان باشید!

نکته های مهم کسب و کار افراد موفق!

اگر شما از محصول یا خدمات خود استفاده نمی کنید چرا دیگران باید این کار را انجام دهند. علاوه بر این با استفاده از محصول خود می توانید آن را تست و ارزیابی کنید و آن را بهبود دهید. بهترین آشپز ها آن هایی هستند که قبل از مشتری غذای خود را می چشند. در کسب و کار هم اگر می خواهید دیگران از محصول شما استفاده کنند باید خودتان هم از آن استفاده کنید.

۴ – بزرگترین طرفدار خودتان باشید!

اگر شما طرفدار خودتان نباشید چرا دیگران باید باشند؟ در ابتدا باید خودتان بزرگترین طرفدار کسب و کارتان باشید و از خودتان حمایت کنید. ممکن است در بعضی مواقع تنها باشید ولی این چیزی است که برای شروع لازم است. بعضی اوقات ممکن است شما تنها نفر باشید ولی این کار برای موفقیت ضروری است.

۵ – اداره کسب و کار شخصی بیشتر از چیزی که فکر می کنید زحمت می برد!

نکته های مهم کسب و کار افراد موفق!

موفقیت در کسب و کار مانند هر مورد دیگری در زندگی نیازمند زمان و تلاش بیشتر از میزانی که شما فکر می کنید، دارد. اگر هنوز شروع نکرده اید ممکن است فکر کنید این کار به معنی استراحت در ساحل دریا و استراحت در منزل است ولی در عمل اینطور نیست. شما باید خود را برای روزهای کاری طولانی و کار در آخر هفته ها آماده کنید و مایل باشید در خودتان و کسب و کارتان سرمایه گذاری کنید.

۶ – برای برنده شدن باید از خیلی چیزها بگذرید!

نکته های مهم کسب و کار افراد موفق!

افراد بسیاری هستند که می خواهند کسب و کارشان را شروع کنند ولی حاضر به فداکاری و حذف موارد مختلف از برنامه شخصی شان نیستند. اگر می خواهید رویای کسب و کار خود را به حقیقت نزدیک کنید باید از بعضی برنامه های خود بگذرید. البته باید برای استراحت و دیدن خانواده و دوستان هم زمان بگذارید ولی باید بسیاری از کارهای غیر ضروری را از برنامه خود حذف کنید

۷ – ایده شما احتمالا بهترین ایده تان نخواهد بود!

نکته های مهم کسب و کار افراد موفق!

ایده ها فراوان هستند. اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار هستید احتمالا فکر می کنید ایده شما بسیار عالی است ولی به احتمل زیاد این طور نیست. ایده شما ممکن است خوب باشد ولی ایده ها با گذشت زمان و صرف وقت بهتر می شوند و اولین ایده بهترین ایده نیست.

۸ – محصول شما برای همه نیست و همه مشتری شما نخواهند شد!

نکته های مهم کسب و کار افراد موفق!

بعضی کارآفرینان فکر می کنند محصول یا خدمات آن ها برای مهم افراد مناسب است ولی این طور نیست و آن ها باید به دنبال بازار خاص خودشان باشند. به جای اینکه سعی کنید افراد را قانع کنید که محصول شما برای آن ها مناسب است به دنبال افرادی بروید که در حال حاضر به آن نیاز دارند.

۹ – باید از تمام وقت خود استفاده کنید!

نکته های مهم کسب و کار افراد موفق!

وقتی برای دیگری کار می کنید احتمالا می توانید به غیر از زمان کار به فعالیت دلخواه خود بپردازید ولی به عنوان یک کارآفرین باید از لحظه لحظه زمان خود برای رسیدن به هدفهایتان استفاده کنید.

۱۰ – مجبور می شوید دیگران را جا بگذارید!

همه دوستان شما نمی توانند پا به پای شما بالا بیایند و در مراحلی مجبور می شوید رشته ارتباط را قطع کنید و آن ها را جا بگذارید.

منبع: پرشیاس ( در صورت کپی از مطالب ، لطفا منبع را ذکر کنید )

 

تجربه شما ؟

در صورتی که نکات دیگری در این زمینه مد نظر شماست ، آنها را با ما در میان بگذارید.

 

 

علی

علی هستم. کارشناس ارشد حسابداری.... علاقه مند به فناوری ، طراحی وب و گرافیک! امیدوارم برای توسعه در این زمینه ها بتونم کمکتان کنم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

6 پاسخ

 1. امیرحسین گفت:

  عالی بود 🙂
  ممنون از به اشتراک گذاریتون

   
 1. تیر ۲۶, ۱۳۹۵

  […] پرشیاس […]

   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *